U nás je to s korekturami snadné. Proč?

Protože provádíme za jednu cenu komplexní korekturu, tj. zkontrolujeme najednou gramatiku, pravopis, stylistiku i typografii. Nemusíte se tak – jako u jiných korektorů – rozhodovat, který typ korektury zvolit. Text musí být skvělý po všech stránkách. To je naše vize.

Pokud zjistíme, že podklady vyžadují více stylistických zásahů, tak se s vámi domluvíme a text vybrousíme neboli profesionálně zeditujeme.
 
Nehrajeme na expresní příplatky, začínáme pracovat co nejdříve podle naší kapacity.


Ceník korektur

Podklady v textovém editoru (MS Word) – vyznačení úprav nástrojem revize změn
  • rozsah zakázky 6 a více normostran:      69 Kč/normostrana (1 normostrana = 1 800 znaků s mezerami)
  • rozsah zakázky 1–5 normostran:             99 Kč/normostrana
 
Podklady ve formátu pdf vyznačení úprav formou komentářů
  • 350 Kč / hodina práce

Vyznačování úprav ve formátu pdf formou komentářů je náročnější (zkuste si to sami vyzkoušet), proto ho účtujeme na hodiny.
 

Nejčastěji provádíme korektury knih, článků, časopisů, newsletterů, textů na web, prezentací, bulletinů, výročních zpráv a dalších dokumentů. Naopak neděláme korektury diplomek, bakalářek a prací do školy.
 
 

 
Ještě by vás mohlo zajímat...
   

Jak se dělají korektury tištěných materiálů?

U časopisů, brožur či jiných tištěných materiálů provádíme standardní dvoufázovou korekturu: nejprve text zkontrolujeme v textovém editoru (MS Word), a to ještě dříve, než jej předáte grafikovi. Ve „wordu“ se úpravy snadno vyznačují a jde tak o úsporu času pro vás, pro nás i pro grafika. 
  
Poté provádíme předtiskovou korekturu již nasázeného (tzv. nalámaného) textu, kde dohlížíme zejména na zapracování úprav z první korektury a dodržení typografických pravidel sazby (nevhodná slova na konci řádku atd.). 
  
Korektura v MS Word je účtována sazbou za normostranu; korektura již graficky upraveného textu (obvykle náhled ve formátu pdf) je účtována hodinovou sazbou.